Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet w GCKiI

Utworzono dnia 13.03.2018
Czcionka:

Zwyczajem stało się, że Dzień Kobiet w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach obchodzi się przy sztuce teatralnej Kochanowickiej Biesiady. Świadczy o tym fakt, że bilety na inscenizację teatralną pt. „Znachorka” autorstwa Marii Boczoń były już niedostępne miesiąc przed występem. W tym roku nowa sztuka opowiada o problemach zwykłej gminy z jakimi się ona boryka: o braku publicznego środka transportu - PKS-u, o braku lekarza, o kłopotach jej mieszkańców oraz o znaczeniu w życiu społeczeństwa znachorki. Kiedy niespodziewanie choroba zmaga najpierw księdza proboszcza, a następnie wójta na ratunek śpieszy miejscowa zielarka….. Gromkie brawa i niekończące się salwy śmiechu publiczności są najlepszą recenzją sztuki, w której wystąpili: w roli Księdza proboszcza - Zygmunt Tofilski, rolę Wójta odegrał Piotr Grus, Sołtysa zagrał Henryk Lupa, Aptekarza mgr farmaceutę - Krzysztof Porada, rolę Zenka zagrał Henryk Boczoń, żonę Zenka- Róża Kosielska, Sołtysową - Basia Paul, Kucharkę księdza – Maria Mańka, Wójtową zagrała Teresa Wujec, Lekarkę – Dagmara Warzecha, natomiast w rolę kelnerki wcieliła się Maria Boczoń, zaś tytułową rolę Znachorki zagrała Krystyna Wonsik. Bogdan Wąchała pełnił rolę reżysera nadając tekstowi odpowiedni kształt sceniczny. Aranżację muzyczną przygotowali: Florian Halama i Zygmunt Tofilski. Nad techniczną i organizacyjną stroną przedstawienia czuwały: Agnieszka Ledwoń i Hanna Zaciura. Autorką tekstu, scenariusza, scenografii, tekstów piosenek osobą odpowiadającą za koordynację inscenizacji teatralnej była Maria Boczoń.

„To niezwykłe, że w naszej gminie są tak wspaniali, utalentowani ludzie, z poczuciem wielkiego humoru, którzy na co dzień poświęcają się pracy zawodowej, a także społecznej i niestrudzenie przychodzą na próby do kochanowickiego domu kultury, aby nasza droga publiczność mogła miło i z uśmiechem na twarzy spędzić wolny czas” - powiedziała dyrektorka Gminnego Centrum Kultury I Informacji w Kochanowicach. Słowa podziękowania skierowała także rodzinom Kochanowickiej Biesiady za wyrozumiałość i anielską cierpliwość. W dowód uznania na ręce Marii Boczoń wręczone zostały kwiaty wraz z zaproszeniem na obiado - kolację do restauracji.

Obchody Dnia Kobiet zaszczycili: Poseł na Sejm RP – pan Andrzej Gawron z małżonką oraz przedstawiciele władzy samorządowej Gminy Kochanowice m. in. Wójt Gminy Ireneusz Czech z żoną, sekretarz gminy - Andrzej Domagała, przewodniczący rady gminy- Krzysztof Pawełczyk z żoną. Wójt Gminy wraz z Posłem złożyli życzenia i kwiaty wszystkim przybyłym Paniom.

Grupa wokalno – teatralna Kochanowicka Biesiada z roku na rok zyskuje na popularności. Została zaproszona ze swoją sztuką do domu kultury w Konopiskach, gdzie 12 marca br. zagrali z okazji Dnia Kobiet; 15 marca w Lisowie a kolejny raz w GCKiI w Kochanowicach odbyła się 18 marca br.

Magdalena Czudaj

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 13.03.2018, 17:55

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 56

W poprzednim tygodniu: 139

W tym miesiącu: 269

W poprzednim miesiącu: 263

Wszystkich: 20701